اطلاعات تماس ۳۴۴۰۹۵۱۹ - 041 ۰۹۱۴۴۱۵۴۳۵۲

کاربرد و عملکرد روتاری جوینت یا هرزگرد به زبان ساده

در کارخانجات و صنایع مختلف برای داغ کردن غلطک ها ( صنایع نساجی ، صنایع کاغذ و کارتن سازی و … ) و یا برای سرد کردن غلطک ها ( دستگاه نورد در کارخانه های فولاد ، سرد کردن شمش های آهن ، میلگرد و … ) نمی توان از حرارت یا سرمایه مستقیم استفاده کرد برای همین امر باید سیال مورد نظر ( روغن داغ ، آب سرد ، بخار ، انواع سیالات جامد و مایع و .‌‌.. ) را  به صورت غیر مستقیم به درون غلطک عبور دهیم. برای این کار باید شیلنگ حاوی سیال به غلتک وصل شده و مواد به داخل غلطک هدایت شوند . برای اینکه غلطک همواره در حال چرخش است ، وقتی شیلنگ به آن وصل می‌شود اگر همراه با غلطک بچرخد گره می‌خورد و قطع می شود. برای جلوگیری از صدمه به روند کار ( گرفتگی و خرابی شیلنگ ) به هرزگرد یا روتاری جوینت نیاز داریم . پس از وصل روتاری جوینت به شیلنگ ،  همزمان که غلطک می چرخد ، روتاری  نیز می چرخد و سیال به راحتی به داخل غلطک هدایت می‌شود. ( یک طرف روتاری جوینت به مرکزی که سیال از آنجا می آید وصل شده و طرف دیگر به شیلنگی که به غلتک اتصال دارد ، وصل می شود. )

انواع مختلفی از هرزگرد ها و روتاری جوینت ها وجود دارند که هرکدام از آنها نسبت به سیالی که قرار است عبور دهند ، در انواع مختلفی ساخته شده اند ، حتی برخی روتاری جوینت ها باید سیال های زیادی از خود عبور دهد که به آنها روتاری جوینت چند معبره گفته می شود.

نه فقط نوع ماده ،  بلکه سرعت حرکت غلطک ها و دوران روتاری نیز در نوع ساخت آن تأثیر دارد. بنابراین برخی از روتاری ها با سرعت دورانی بالا و برخی با سرعت دورانی پایین ساخته می شوند.

آمار سایت

  • 0
  • 92
  • 127
  • 1,207
  • 5,067
  • 263,007